Бөлүмдөр
Жекшемби, 22-сентябрь
Баткен облусу, Баткен 27.08.2019 11:48 На русском

С.Абдрахманов Баткен облустук мамлекеттик архивинин жетекчиси болуп дайындалды

Turmush -  Абдрахманов Сейитбек Кутбаевич Мамлекеттик каттоо кызматынын алдындагы Баткен облустук мамлекеттик архивинин директору болуп дайындалды.

Маалым болгондой, ал эмгек жамаатка кечээ, 26-августта тааныштырылды. С.Абдрахмановду кызматка дайындоо боюнча буйрукка Мамлекеттик каттоо кызматынын төрагасы Алмаз Мамбетов 26-августта кол койгон.

Буга чейин Баткен облустук мамлекеттик архивин Камалидин Ахмедов жетектеп келген.

у

С.Абдрахмановдун өмүр баяны:

Туулган жылы

1973-жыл 15-июль

Туулган жери

Баткен районунун Чоң-Кара айылы

Улуту

Кыргыз

Жарандыгы

Кыргыз Республикасынын жараны

Билими

Жогорку

ЖОЖ

1996-жылы Кыргыз агрардык академиясын, 1998-жылы Кыргыз мамлекеттик улуттук университетин аяктаган

Адистиги боюнча ыйгарылган квалификациясы

механик-инженер, юриспруденция

Илимий деңгээли

Класстык чини, аскердик наамы

КРнын мамлекеттик кызматынын II класстагы кеңешчиси

Партиялуулугу (качан, кайсы партияга кирген)

жок

Тил билүүсү

Кыргыз, орус

Мамлекеттик сыйлыктары барбы?

жок

Жогорку Кеңешинин депутаты болгонбу?

1999-2003-жылдары Төрт-Гүл айылдык кеңешинин депутаты

Эмгек жолу

Жылы жана айы

Уюм, ишкана жана мекеменин аталышы, жайгашкан жери

Ээлеген кызматы

Жумушка кирген

Жумушка чыккан

01.07.1990

30.08.1991

Баткен районунун Төрт-Гүл совхозу, Чоң-Талаа айылы

Жумушчу

30.08.1991

12.05.1996

Кыргыз агрардык академиясы, Бишкек шаары

Студент

13.05.1996

01.07.1997

Баткен районунун Төрт-Гүл айыл өкмөтүнүн автопаркы

Механик

07.07.1997

21.01.2000

Баткен райондук мамлекеттик администрациясынын дене тарбия, спорт жана туризм боюнча комитети, Баткен шаары

Башчы

27.03.2000

30.10.2001

Баткен облустук кеңеши, Баткен шаары

Жетектөөчү адис

30.10.2001

11.02.2005

Баткен облустук кеңеши, Баткен шаары

Башкы адис

11.02.2005

29.06.2006

Баткен облусунун мамлекеттик администрациясынын жалпы сектору, Баткен шаары

Сектор башчысы

29.06.2006

30.05.2008

Баткен облусунун мамлекеттик администрациясынын жалпы бөлүмү, Баткен шаары

Бөлүм башчысы

30.05.2008

23.12.2009

Баткен облусунун мамлекеттик администрациясы, Баткен шаары

Аппараттын жетекчиси

23.12.2009

17.05.2010

Баткен облусунун мамлекеттик администрациясынын билим берүү, маданият, жаштар саясаты жана спорт бөлүмү, Баткен шаары

Бөлүм башчысы

17.05.2010

03.01.2011

Баткен облусунун мамлекеттик администрациясы, Баткен шаары

Аппараттын жетекчиси

03.01.2011

17.09.2012

Баткен облусунун мамлекеттик администрациясынын ишкердикти өнүктүрүү жана туризмди колдоо сектору, Баткен шаары

Сектор башчысы

17.09.2012

18.02.2013

Өкмөттүн Баткен облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппараты, Баткен шаары

Өкүлдүн кеңешчиси

18.02.2013

23.01.2014

Өкмөттүн Баткен облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппараты, Баткен шаары

Аппараттын жетекчиси

23.01.2014

14.04.2017

Өкмөттүн Баткен облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппараты, Баткен шаары

Өкүлдүн орун басары

14.04.2017

11.04.2019

Өкмөттүн Баткен облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппараты, Баткен шаары

Өкүлдүн кенешчиси

26.08.2019

Мамлекеттик каттоо кызматынын алдындагы Баткен облустук мамлекеттик архивинин жетекчиси, Баткен шаары

Директор

Бул макала Turmush басылмасынын интеллектуалдык жана автордук менчиги болуп саналат. Материалды сайттан көчүрүп алуу редакциянын жазма уруксаты менен гана мүмкүн.
Пикирлер
Для добавления комментария необходимо быть нашим подписчиком
×