Бөлүмдөр
Шаршемби, 22-февраль

При поддержке MegaCom

Ат-Башы району боюнча жергиликтүү кеңешке депутат болгондордун ысымдары

Turmush -  Ат-Башы районундагы жергиликтүү кеңештерде 130 мандат бар. 11-декабрдагы шайлоодо 422 талапкер ат салышты. Бул тууралуу аймактык шайлоо комиссиясынан билдиришти.

Маалыматка караганда, Ат-Башы айыл өкмөтүнөн 21 мандатка 83 талапкер, Ак-Жар айыл өкмөтүнөн 11 мандатка 40 талапкер, Кара-Суу айыл өкмөтүнөн 21 мандатка 44 талапкер, Кара-Коюн айыл өкмөтүнөн 11 мандатка 30 талапкер, Ак-Талаа айыл өкмөтүнөн 11 мандатка 38 талапкер ат салышты. Ал эми, Ача-Кайыңды айыл өкмөтүнөн 11 мандатка 48 талапкер, Баш-Кайыңды айыл өкмөтүнөн 11 мандатка 38 талапкер, Талды-Суу айыл өкмөтүнөн 11 мандатка 29 талапкер, Ак-Муз айыл өкмөтүнөн 11 мандатка 34 талапкер, Ак-Моюн айыл өкмөтүнөн 11 мандатка 39 талапкер катталган.

Мандат алган депутаттар:

Ак-Жар айылдык кеңеши

1. Алжанбаев Кубан Келдибекович;

2. Аттокурова Сымбаткан Кадыровна;

3. Ашырбеков Нурбек Сайырович;

4. Жапарова Бурулсун Сатындиевна;

5. Максүтова Гүлжан Токтомамбетовна;

6. Осмонов Эмилбек Бариевич;

7. Солтонбеков Кубанычбек Сабырович;

8. Сооронбаев Эрулан;

9. Темирбек кызы Нурия;

10. Тенти уулу Чыңгыз;

11. Шүкүрбеков Акматбек Шүкүрбекович.

Ак-Моюн айылдык кеңеши

1. Асаналиев Конокбек Капарович;

2. Асанов Тыныбек Жакыпович;

3. Көбөнова Жаныл Чукуковна;

4. Кайыпов Жеңишбек Өмүрович;

5. Манаев Мусабек;

6. Мурзалиев Талантбек Бейшенбекович;

7. Султангазы уулу Бекболот;

8. Токталиев Тилек Токталиевич;

9. Түмөнбаев Болот Өмүрович;

10. Шеримбаев Уларбек Жумадилович;

11. Ыбышов Улан Майрамбекович;

Ак-Муз айылдык кеңеши

1. Абдылдаев Болотбек Бексултанович;

2. Абдырахманов Алмазбек Сапарбекович;

3. Айыпов Акылбек Жанболотович;

4. Жусумамбетов Асанбек Капсалаңович;

5. Календеров Акматбек Жусупович;

6. Касканов Эркинбек Абасович;

7. Мамырбаев Бактыбек Исаевич;

8. Мокешов Уланбек Абдыкапарович;

9. Төлөмъшов Азатбек Турдалиевич;

10. Турдубаев Казыбек Жумабаевич;

11. Шамуратов Нуркалый Кыдыңович.

Ак-Талаа айылдык кеңеши

1. Адырашов Марат Токтомушович;

2. Алмакунов Кенжебек Төлөмүшович;

3. Асаналиев Жайлообай Самүдүнович;

4. Жумалиев Айбек Сталбекович;

5. Казиева Бактыгүл Нуралиевна;

6. Мөндүрбаев Ырысбек Муканбетович;

7. Нөкөбаев Муктар Акматалиевич;

8. Төлөгөнов Белек Жолдошалиевич;

9. Токторов Азамат Акматбекович;

10. Туюкбаев Алмаз Мусаевич;

11. Чакиев Талантбек Абытбекович.

Ат-Башы айылдык кеңеши

1. Аалиев Азим Карыбекович;

2. Абдылдаев Муратбек Ажекпарович;

3. Абдымаликов Элдияр;

4. Айдыралиев Кубанычбек Абылгазиевич;

5. Акбаева Жыргалбүбү Асанакуновна;

6. Акматалиев Майрамбек;

7. Асаналиев Кубанычбек Чотубаевич;

8. Асанбаева Клара Асановна;

9. Жамашев Максатбек Калыгулович;

10. Жеңишбек уулу Бакытбек;

11. Жоломанов Нарынбек;

12. Жумабеков Адылбек Жумабекович;

13. Каденов Талантбек;

14. Курмангалиев Жумамүдүн Билалович;

15. Мелисов Илгиз;

16. Молдоянова Күлмайрам Асылташовна;

17. Сейитказиев Эрлан Жаныбекович;

18. СыдыковТемирбек;

19. Чөлбаева Бактыгүл Мырзажановна;

20. Ыдырысов Туратбек Сейдибакасович;

21. Ясинова Наргизахан Жузубакуновна.

Ача-Кайыңды айылдык кеңеши

1. Абдыраев Бакай Бакытбекович;

2. Айбашов Алтынбек Курманбекович;

3. Албанова Дүйшөбүбү Аманакуновна;

4. Алмамбетов Камчыбек Бейшеналиевич;

5. Асаналиев Атабек Наматбекович;

6. Асанова Гүланда;

7. Жумалиев Адилет Жумалиевич;

8. Жумалы кызы Таалайкүл;

9. Мурзалиев Азамат Бердалиевич;

10. Мусаева Салкын Абдылдаевна;

11. Токтакунов Жолдошбек Жолдубаевич.

Баш-Кайыңды айылдык кеңеши

1. Асеков Жолдошбек Алымкулович;

2. Бекиров Акылбек Советович;

3. Бектурсун уулу Азамат;

4. Бокоев Абдылдабек Сейтакунович;

5. Жайлообай уулу Азамат;

6. Жумаков Дүйшөнкул Жумакович;

7. Искенова Айнура Даировна;

8. Каракунов Бактыяр Жолдошбекович;

9. Солтобаев АманбекТаштанбекович;

10. Чоробеков Кубанычбек Чоробекович;

11. Шопок уулу Илияс.

Кара-Коюн айылдык кеңеши

1. Алтыбаев Касымбек;

2. Апысов Шайылда Барыктабасович;

3. Бакирдинов Динмухамед Бейшенбекович;

4. Илиязов Бактыбек Абдыминович;

5. Кенжекараев Аскар Шаршекеевич;

6. Мамбетакунов Белек;

7. Осмонов Улукбек Жапарсадыкович;

8. Сатаров Аман Ишенаалиевич;

9. Сурабаев Майрамбек Бакасович;

10. Шамшиев Шайып Усупбаевич;

11. Ыймаков Жолдошбек Табылдиевич.

Кара-Суу айылдык кеңеши

1. Акматалиев Жапар Кубанычбекович;

2. Акматалиева Жаркын Максүтовна;

3. Алыбаева Гүлай Орозбековна;

4. Базарбаев Камбар Борисович;

5. Барыктабасов Кайратбек Алымбекович;

6. Жакыпов Канатбек Курманбекович;

7. Жыргалбек уулу Ырыскелди;

8. Иманкулов Жаныбек Калматович;

9. Иманкулов Кубанычбек Үсөнбаевич;

10. Кабаев Шекербек;

11. Кадыркулов Айбек Курманбекович;

12. Казаков Бакытбек Мусаевич;

13. Каракожоева Бегимжан Бабаевна;

14. Мамытов Бактыбек Кемелбекович;

15. Мусалиев Билиал;

16. Сулайман уулу Тилек;

17. Тентимишов Чоробек Байчубакович;

18. Өзгөрүш уулу Азатбек;

19. мүрбеков Канайбек Болотович;

20. Өмүрзаков Максатбек Муктарович;

21. Үсөнов Бейшенбек Шергазиевич.

Талды-Суу айылдык кеңеши

1. Асанакунов Нурбек Ырысбекович;

2. Байматов Ишеналы Дүйшалиевич;

3. Дүйшеев Жусуп Турдумамбетович;

4. Жаңыбаев Эрнист Кулмамбетович;

5. Жумабаев Казыбек Маамытбекович;

6. Жумалиев Жаныбек Жолдошбекович;

7. Кожоев Бакытбек Бактиевич;

8. Молоев Жеңишбек Ибраевич;

9. Мурсаматова Махабат Жолдошбековна;

10. Турганбаев Жунус;

11.Шаршенаалы уулуАйбек.

Бул макала Turmush басылмасынын интеллектуалдык жана автордук менчиги болуп саналат. Материалды сайттан көчүрүп алуу редакциянын жазма уруксаты менен гана мүмкүн.
Кароолор: 2213
Комментарии
Обсуждения закрыты
Көп окулду
Эң кызыктуу
Учурда окулуп жатат
13:47,   22.02.2017   ( 9 адам окуп жатат)
×