Бөлүмдөр
Жекшемби, 18-ноябрь
Баракелде, Бишкек 25.01.2012 13:46

Ө.Бабанов акимдердин кызматына талапкерлерди сунуштады (тизме)

Turmush -  Премьер-министр Өмүрбек Бабанов райондун акими – райондук мамлекеттик администрация башчылыгына талапкерлерди сунуштайт. Бул тууралуу өкмөттүн басма сөз кызматы билдирет.

Өкмөттүн программаларын, ошондой эле өкмөттүн иш-аракеттер планын ишке ашыруу максатында, аткаруу бийлигинин алдындагы милдеттерди аткаруудагы жергиликтүү бийлик органдарынын маанисин эске алуу менен премьер-министр Өмүрбек Бабанов жаңы Баш мыйзамдын жана «Жергиликтүү мамлекеттик администрация жөнүндө» мыйзамына ылайык, райондун акими – райондук администрация башчылыгына талапкерлер сунушталат.

Кабыл алынган мыйзамга ылайык, райондун акими – райондук мамлекеттик администрациянын башчысы Кыргыз Республикасынын премьер-министри тарабынан өкмөт бекиткен жана райондун акимине – райондук мамлекеттик администрация башчысына коюлган квалификациялык талаптарга ылайык премьер-министр тарабынан сунушалган талапкерлердин (3төн кем эмес) ичинен райондук кеңештин сунушу боюнча дайындалат.

Акимдердин кызматына талапкерлер саясий партиялардын, жергиликтүү бийлик органдарынын пикирин эске алуу менен тандалып алынды.

Ар бир районго үчтөн талапкер сунушталат, акимдердин кызматына бардыгы болуп 120 адамдын талапкерлиги көрсөтүлөт.

Кыргыз Республикасынын Премьер-министринин атынан акимдердин кызматына талапкерлерди сунуштоо боюнча ыйгарым укуктуу өкүлдөр болуп облустук мамлекеттик администрациялардын башчылары – губернаторлор дайындалышты.

Райондук мамлекеттик администрациялардын башчысы - аким кызматына талапкерлер көрсөтүлгөн күндөн тартып 15 иш күнүнүн ичинде райондук депутаттар кеңеши сунушталган бир талапкерди тандап, Кыргыз Республикасынын Премьер-министрине райондун акиминин кызматына дайындоо үчүн киргизиши керек.

Эгерде белгиленген мөөнөт ичинде райондук кеңеш райондун акиминин кызматына дайындоо үчүн талапкер боюнча тиешелүү сунуш бербесе, Кыргыз Республикасынын Премьер-министри 20 күндүн ичинде райондук кеңешке жаңы талапкерлерди киргизиши керек.

Маалымдама:

КР Премьер-министри тарабынан райондук кеңештерге райондун акимдеринин кызматына дайындоо жөнүндө сунуштарды киргизүү үчүн берилген талапкерлердин тизмеси

 

 

Ф.И.О.

Баткенская область

Баткенский район

1.

Калыков Сеитмурат  Турдубаевич 

2.

Акматов Улукбек Жаныбаевич 

3.

Сейдалиев Канатбек  Максутович

Кадамжайский район

1.

Ганыев Токтомат Ганыевич

2.

Шакиров Кутпидин Абдырахманович

3.

Мырзахалилов Авазбек  Саитмуратович

 

Лейлекский район

1.

Сайдуллаев Нууман Сайдуллаевич

2.

Арипов Тилеберди Турдалиевич

3.

Пазылов Исак

Иссык-Кульская область

Жети-Огузский район

1.

Элебесов Руслан Жумабекович

2.

Дюшембиев Жаныбек Осмонович

3.

Бектурганов Талантбек Кадырбекович

Иссык-Кульский район

1.

Кайыкова Розы Жазыбаевна

2.

Аламанов Нуржан Насирдинович

3.

Онкобаев Бакыт Кусеинович

 

Аксуйский район

1.

Бекбоев Кубанычбек Муканбетович

2.

Акмолдоев Бактыбек Бородоевич

3.

Байсеитов Жолдошбек Абылович

 

Тонский район

1.

Рыспаев Бакыт Келгенбаевич

2.

Турганбаев Улан Калмакович

3.

Маликов Улан Кубанычбекович

 

Тюпский район

1.

Кожалиев Ишен Токтосунович

2.

Кыштобаев Меркибек Жолоушевич

3.

Кайыков Курманбек Жазыбаевич

 

 

 

 

Нарынская область

Ат-Башинский район

1.

Дуйшеев Жаныбек Мамбетжумаевич

2.

Мааданбеков Алыбек Сабитакунович

3.

Мусаев Жолдошбек Тайыпович

Джумгальский район

1.

Касмамбетов Талантбек Масулович

2.

Исагулов Адылгазы Имангазиевич

3.

Касымбеков Алмаз Салмоорбекович

 

Кочкорский район

1.

Шералиев Жылдызбек Кыдырмаевич

2.

Эсенов Азиз Сыргакович

3.

Мамырбаев Алымбек Бирназарович

 

Ак-Талинский район

1.

Кулубаев Сейтек Долотбекович

2.

Бексултанов Бегалы

3.

Карасартов Суйундук Эсенгулович

 

Нарынский район

1.

Мамыров Тазабек Зарлыкович

2.

Жаанбаев Уланбек Жунусович

3.

Ашыралиев Алмазбек Ашымович

Ошская область

Алайский район

1.

Женалиев Айтбай Женалиевич

2.

Осмонов Алмазбек Абдилакович

3.

Сарыбашов Таалай Насырбекович

Араванский район

1

Мирзабарамов Пайзилла Кочкорович

2

Артыков Шамил Жусупович

3

Айтибаев Курбанбек Гайыпбекович

Кара-Кулжинский район

1

Баимбетов Султанбек Козубаевич

2

Алиязов Каныбек Эшейбаевич

3

Курманалиев Жумабай Женишбекович

Кара-Суйский район

1

Матраимов Тилекбек Исмаилович

2

Каратаев Бактыбек Сатыбаевич

3

Кимсанов Каныбек

Ноокатскйи район

1

Салиев Камчыбек Жаныбекович

2

Дуйшеев Мамадали Айбашевич

3

Аскаров Замирбек Марипбаевич

 

Узгенский район

1

Тажибаев Аттокур Тургунбаевич

2

Султанов Бердикул Козуевич

3

Дыйканбаев Ыдырыс

Чон-Алайский район

1

Молдоболотов Данияр Абибиллаевич

2

Аширалиев Абдилазиз Кутмаматович

3

Каримбеков Мукаш Зиямидинович

Таласская область

Бакай-Атинский район

1.

Джунусов Мурат Кушубакович

2.

Тынысов Урматбек Аалканович

3.

УсеновСамар Мадиярбекович

Кара-Бууринский район

1.

НаралиевТөлөгөн Байысбекович

2.

Осмоналиев Анарбек Дилдебекович

3.

Тургунбеков Жаныбек Тургунбекович

Манасский район

1.

Кузебаев Едил Төлөгөнович

2.

Дуйшебаев Бектен Бошкоевич

3.

Торогелдиев Рустамбек Осмонович.

Таласского района

1.

Сейдибалиев Байрак Райканович

2.

Нураков Санжарбек Шамшиевич

3.

Итикеев Музуркан Жуматаевич

Чуйская область

Кеминский район

1.

Асанов Бекжан Асанович

2.

Изабаев Умар Даирович

3.

Супатаев Тынарбек Усубалиевич

Чуйский район

1.

Мааткеримов Ноокатбек Нургазиевич

2.

Идрисов Сталбек Мажинович

3.

Сокеев Темурбек

Иссык-Атинский район

1.

Сакебаев Алишер Абдышевич

2.

Коомбаев Закир Казымкулович

3.

Кудайбергенов Бактыбек Жапарович

Аламудунский район

1.

Олейниченко Анатолий Петрович

2.

Тулендыбаев Пархат Розымович

3.

Саккараев Марс Намарбекович

Сокулукский район

1.

Аширбаев Элкинбек Токтогонович

2.

Осмонкулов Мукаш Шаршенович

3.

Чыныбаев Адамкалый Чыныбаевич

Московский район

1.

Надырбеков Бердалы Алмасбекович

2.

Урманбетов Замир Клычбекович

3.

Маматов Эвертбек Эмилбекович

Жайылский район

1.

Субанбеков Таалайбек Джамалович

2.

Карамшаков Бахтияр Табалдиевич

3.

Байбулатов Куват Токтомушевич

Панфиловский район

1.

Сыдыков Таалайбек Турарбекович

2.

Райымкулов Бактыбек Кемелбекович

3.

Раимкулов Мелис Оморкулович

Джалал-Абадская область

Аксыйский район

1.

Омурбеков Кадыркул Сейиткулович

2.

Айдаралиев Медет Курбанбаевич

3.

Эсенгельдиев Ооматбек

Ала-Букинский район

1.

Рыскулов Атантай Аккулович

2.

Сагынбаев Бектур Абдыразакович

3.

Ниязбеков Муктарбек Турдукулович

Базар-Коргонский район

1.

Артыков Кубатбек Дуулатович

2.

Турдукулов Эркинбек Нурдинович

3.

Сулайманов Нурмамат Орозбекович

Ноокенский район

1.

Осоров Улан Калбатырович

2.

Осмонов Абдырахман Куватович

3.

Артыкбаев Мухтар Зулпиевич

Сузакский район

1.

Мирзахмедов Нурболот Сабыржанович

2.

Абылкасымов Заирбек

3.

Саражиев Алмамат Баймаматович

Токтогульский район

1.

Арстанбеков Сатылган Чоюнович

2.

Шабданов Усенкул Турдукулович

3.

Сагынбаев Азизбек Алымбекович

 

Тогуз-Тороуский район

1.

Иманбердиев Болотбек Сапарбекович

2.

Молдобаев Батырбек Турдуманбетович

3.

Сасиев Бейшенбек Акматбекович

Чаткальский район

1.

Таласбай уулу Акматбек

2.

Тынышов Тажибай Мамбетович

3.

Орозбаев Турсуналы Дозукулович

 

Бул макала Turmush басылмасынын интеллектуалдык жана автордук менчиги болуп саналат. Материалды сайттан көчүрүп алуу редакциянын жазма уруксаты менен гана мүмкүн.
Комментарии
Для добавления комментария необходимо быть нашим подписчиком
Көп окулду
×